‹ Prev
Next ›
Philips 5000 Series 34B1U5600CH 34 Inch 3440 x 1440 Pixels Wide Quad HD VA Panel HDMI DisplayPort USB C Docking Monitor
Non-Returnable
- RJ-45 to USB-C gives easy network connection with security
- VA display delivers awesome images with wide viewing angles
- CrystalClear images with UltraWide QHD 3440 x 1440 pixels
- Built-in KVM switch to easily switch between sources
- MultiView enables simultaneous dual connection and view
- StockCode: 8PH34B1U5600CH
£565.29
Inc. VAT £678.35
Product Details
General Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Colour | Black |
| Resolution | 2560x1440 |
| Displayport | Yes |
| Environment Support | ENERGY STAR Certified |
| Dimensions | 614x56x372mm |
| Dimensions With Stand | 614x257x548mm |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Built In Speakers | 2x 2w |
| Panel Type | IPS |
| Monitor Size | 27in |
| Response Time | 5ms |
| Manufacturer | Philips |
| HDMI Port | Yes |
| Full HD | Yes |
| Size Range | 27-27.9in |
| Weight | 5.1kg |
| USB Port | USB-C |
Product Information
| Brand | Philips |
| Type | Desktop Monitor |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.