‹ Prev
Next ›
Philips D-Line Signage Solutions 32 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD HDMI DVI DisplayPort Digital A Board
Non-Returnable
- 32” Display
- Full HD (1920 x 1080p)
- 400 cd/m²
- Operate, monitor and maintain with CMND and Control
- FailOver ensures that content is always playing
- SmartPower for energy saving
- Schedule what you want, when you want with SmartPlayer
- ADS wide-view panel display
£678.89
Inc. VAT £814.67
Product Details
General Information
| Size | 32in |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Built In Speakers | 2x 10w |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Form | ADS Monitor |
| Dimensions | 726.5x65.1x425.4mm |
| Resolution | 1920x1080 |
| Orientation | Landscape and Portrait |
| Manufacturer | Philips |
| HDMI Ports | Yes |
| Run Time | 24 Hours |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Weight | 5.7kg |
Product Information
| Brand | Philips |
| Type | Public Display Monitors |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.