‹ Prev
Next ›
Philips E Line 346E2CUAE 34 Inch 3440 x 1440 Full HD Resolution Curved Wide Quad HD 100Hz Refresh Rate DisplayPort USB HDMI USB C LED Monitor
Non-Returnable
- Connect your notebook with one USB-C cable
- VA display delivers awesome images with wide viewing angles
- Crystal-clear images with UltraWide QHD 3440 x 1440 pixels
- Effortlessly smooth gameplay with AMD FreeSync™ technology
- 1 ms (MPRT) fast response for crisp images and smooth gameplay
- Less eye fatigue with Flicker-Free technology
- LowBlue Mode for easy-on-the-eyes productivity
- Cable management reduces cable clutter for a neat workspace
- Power and re-charge compatible notebook from the monitor
- MultiView enables simultaneous dual connect and view
- StockCode: 8PH346E2CUAE
£271.21
Inc. VAT £325.45
Product Details
General Information
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Colour | Black |
| Resolution | 3440x1440 |
| Dimensions With Stand | 807x257x495mm |
| Displayport | 1 |
| Environment Support | ENERGY STAR Certified |
| Dimensions | 807x110x367mm |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Built In Speakers | 2x 5w |
| Panel Type | VA |
| Monitor Size | 34in |
| Response Time | 4ms |
| Manufacturer | Philips |
| HDMI Port | 1 |
| Full HD | QHD |
| Size Range | 32-34.9in |
| Weight | 7.83kg |
| USB Port | Yes |
Product Information
| Brand | Philips |
| Type | LCD Monitor |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.