‹ Prev
Next ›
Philips S Line 222S1AE 21.5 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Resolution HDMI VGA DisplayPort DVI LED Monitor
Non-Returnable
- Reliable and essential for daily productivity
- IPS technology for full colours and wide viewing angles
- 16:9 Full HD display for crisp, detailed images
- SmartImage pre-sets for easy optimised image settings
- Effortlessly smooth action with Adaptive-Sync technology
- TUV Eye Comfort certified to reduce eye fatigue
- Built-in speakers for audio without desktop clutter
- StockCode: 8PH222S1AE
£111.64
Inc. VAT £133.97
Product Details
General Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Colour | Black |
| Resolution | 1920x1080 |
| Dimensions With Stand | 489x205x443mm |
| Displayport | Yes |
| Environment Support | ENERGY STAR Certified |
| Built In Speakers | 2x 2w |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Panel Type | IPS |
| Monitor Size | 21.5in |
| HDMI Port | Yes |
| Full HD | Yes |
| Manufacturer | Philips |
| Size Range | 18.1-22.9in |
| Weight | 2.5kg |
Product Information
| Brand | Philips |
| Type | IPS Monitor |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.