‹ Prev
Next ›
Platform System - 2 x 250Hmm Plat.
Non-Returnable
- Large 800 x 800mm platforms with non-slip chequer plate surface
- Adjustable feet accomodate for uneven flooring
- Modular design allowing these units to be configured to your needs
- 1000mm Handrail height (above platform)
£1,003.00
Inc. VAT £1,203.60
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Dimensions | 800x800x250mm |
| Country of Origin | UK |
| Platform Size | 800x800mm |
| Platform Height | 250mm |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Warranty | 3 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Astro Pneu |
| Type | Work Platforms |
Description
These Climb-It® Work Platforms are constructed from square steel tube and non-slip chequer plate surfaces.
The units can be easily placed alongside each other to create a large working area.
200/500/750 & 1000mm heights are available.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.