Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Material | Steel |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 800x1270x1055mm |
| Maximum Load | 600kg |
| Platform Size | 800x1200mm |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Wheel Type | 2 Fixed & 2 Braked Swivel Castors |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Tyres | Rubber |
| Warranty | 3 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Apollo |
| Type | Trucks |
Description
These units are manufactured from a hardwearing timber structure with mesh (zinc plated) panels. These platform trucks are designed to carry up to 600kg of goods.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.