Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Material | Steel |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 700x1000x1005mm |
| Maximum Load | 600kg |
| Platform Size | 700x1000mm |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Wheel Type | 2 Fixed & 2 Braked Swivel Castors |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Tyres | Rubber |
Product Information
| Brand | Apollo |
| Type | Trucks |
Description
These units are manufactured from a strong steel frame & timber decks.
These platform trucks are designed to carry up to 600kg.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.