‹ Prev
Next ›
Poly Sync 20 Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone 772C8AA
- Take conference room-quality audio on the go. Enjoy remarkable sound from meetings to music and reduced echo and noise so you can be heard clearly.
- A programable button puts your favorite function at your fingertips — play / pause music, last-number redial and voice assistant — it’s up to you. What’s the status of a call? Know from a distance with the highly visible light bar.
- Take it wherever you go — its battery lasts for hours and can charge your smartphone. You’ll always hear and be heard, and never miss a word. The multimedia quality sound is a music-lover’s delight. Designed specifically for today’s professional, it’s sleek, compact, and filled with smart features to keep conference calls simple.
£85.61
Inc. VAT £102.73
Product Details
General Information
| Product colour | Silver |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Talk time | 20 h |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Compliance certificates | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Width | 182 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 34 mm |
| Weight | 360 g |
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 209 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 516 g |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 456.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43191515 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1940 mm |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Presentation System |
Description
Quality sound made portable Sound like the professional you are with Poly Sync 20 USB/Bluetooth smart speakerphone — for conference calls and music anywhere you work. Take it wherever you go — it’s got up to 20 hours of talk time.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.