‹ Prev
Next ›
Proplaz® Blue Three Tier Trolley; Fixed/Swivel Castors; Steel/Plastic; 300kg; Blue/Grey
Non-Returnable
- Constructed with reinforced polypropylene platform/shelves
- Ideal for warehouses, offices, workshops and laboratories
- Lightweight hygienic and easy to clean
- Mobile on two fixed and two swivel low noise castors
- Three tier platform
- Size: (WxDxH) 600x900x215/415/730mm
£277.80
Inc. VAT £333.36
Product Details
General Information
| Colour | Blue/Grey |
| Material | Polypropylene |
| Dimensions | 600x900x930mm |
| Country of Origin | China |
| Maximum Load | 300kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Wheel Type | Castors |
| Weight | 30kg |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tyre Type | Rubber |
| Style | 3-Tier |
Product Information
| Brand | Proplaz |
| Type | Trolleys |
Description
Constructed from re-inforced polypropylene platforms & shelves
Ideal for many different environments - hygienic & easy to clean
Anti-slips disc on all platforms & shelves prevent your goods from slipping
Strong sub-structure on all units for greater capacity
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.