‹ Prev
Next ›
Proplaz® Plus Trolley; 3 Deep Trays ; Swivel (x2 Braked)Castors; Anodised Aluminium/Plastic; 150kg; Black/Silver
Non-Returnable
- 3 Tray Trolley
- High Quality Hardwearing Black Plastic Trays with Grey Aluminium Uprights
- Ideal for Warehouses, Garages, Workshops, Laboratories etc
- Lightweight & Easy to Clean
- Tray depth of 100mm
£190.60
Inc. VAT £228.72
Product Details
General Information
| Colour | Black/Silver |
| Country of Origin | Taiwan |
| Dimensions | 490x870x1050mm |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Material | Anodised Aluminium/Plastic |
| Number Of Shelves | 3-Tier |
| Maximum Load | 150kg |
| Weight | 11.5kg |
| Wheel Diameter | 100mm |
| Style | Shelf Trolley |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Proplaz® Plus |
| Type | Service Trolleys |
Description
3 Tray Trolley
High Quality Hardwearing Black Plastic Trays with Grey Aluminium Uprights
Ideal for Warehouses, Garages, Worshops, Laboraties etc
Lightweight & Easy to Clean
Tray depth of 100mm
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.