‹ Prev
Next ›
Razer BlackShark V2 X Multi-Platform Wired 3.5mm Connector Gaming Headset Green
Non-Returnable
- Fixed Razer™ HyperClear Cardioid Mic
- Standard breathable memory foam ear cushions
- Standard rubber cable
- 7.1. Surround Sound
- Connectivity – 3.5mm jack
- StockCode: 8RA10356831
£65.28
Inc. VAT £78.34
Product Details
General Information
| Form | On Ear Headset |
| Connection | 3.5mm Jack |
| Cable Length | 1.3m |
| Colour | Green |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Function | Gaming Headset |
| Manufacturer | Razer |
| Style | Double SIded |
| Weight | 240g |
| Wired/Wireless | Wired |
Product Information
| Brand | Razer |
| Type | Headsets & Microphones |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.