62% Off
‹ Prev
Next ›
Rexel Crystalfile Suspension File Plastic Tabs Clear (Pack 50) 78020
- Clear plastic ensures optimum visibility of file name and protects paper label from wear and tear
- For easy identification of content, tabs can be labelled and viewed from both sides
- Made of sturdy plastic, for use with Rexel Crystalfile printable inserts 78050
£32.66
RRP: £87.00
Inc. VAT £39.19
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Weight | 162 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 151 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 181 g |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
| Country of origin | United Kingdom |
Product Information
| Brand | Rexel |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
Rexel Crystalfile™ Suspension Filing Tabs and Inserts carry the guarantee of quality and reliabilty that you would expect from the Rexel brand and are specially designed to complement the Crystalfile™ Classic and Crystalfile™ Extra ranges of Suspension Files.