Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Product colour | Chrome |
| Housing material | Metal |
| Safety lock | Yes |
| Type of staple | 23/6, 23/8, 23/10, 23/13 |
| Package width | 186 mm |
| Package depth | 29 mm |
| Package height | 145 mm |
Product Information
| Brand | Rexel |
| Type | Staplers/Removers |
Description
The attractively designed Rexel Heavy Duty Tacker is tough enough for everyday use even on heavy duty tasks. It includes a safety lock handle and uses Rexel 23/6, 23/8, 23/10 and 23/13 staples.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.