‹ Prev
Next ›
OEM Samsung CLT-K806S Black 45000 Pages Original Toner
Non-Returnable
- Works with Original
- Samsung
- MultiXpress: X7400
- Samsung
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
- StockCode: HPSASS593A
£115.57
Inc. VAT £138.68
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | SL-X7600GX, 7500GX, 7400GX, 7600LX, 7500LX, 7400LX |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 45000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CLT-K806S |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 157 mm |
| Depth | 617 mm |
| Height | 128 mm |
| Package width | 617 mm |
| Package depth | 157 mm |
| Package height | 128 mm |
| Package weight | 2.08 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 7.9 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Samsung |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.