8% Off
‹ Prev
Next ›
Samsung CLTK808S Black Toner Cartridge 23K pages - SS600A
- Works with Original
- Samsung
- MultiXpress: X4220RX
- Samsung
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~23,000 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
£47.71
RRP: £51.88
Inc. VAT £57.26
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | SL-X4300LX, 4250LX, 4220RX |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 23000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CLT-K808S |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Home |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 133 mm |
| Depth | 554 mm |
| Height | 135 mm |
| Package width | 554 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 137 mm |
| Package weight | 1.23 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5.5 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Samsung |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.