8% Off
‹ Prev
Next ›
Samsung MLT-D2092L (SV003A) Black Toner Cartridge
- Works with Original
- Samsung
- SCX: SCX-4726fn - SCX-4825 - SCX-4828 - SCX-4824fn - SCX-4828fn - SCX-4824 - SCX-4825fn
- ML: ML-2855nd - ML-2155nd
- Samsung
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Count on consistent and impressive printing results—from first page to last. Print everyday documents, reports, marketing materials and more with Original HP Toner Cartridges.
- Print with the speed and quality your Samsung printer or MFP was built to deliver. Original HP Toner Cartridges are engineered to perform smoothly with your Samsung printer or MFP. Get consistent, professional quality, and avoid reprints.
- Try HP Instant Ink - the hassle-free, money-saving ink subscription service.
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung printer.
- What's in the box: Toner cartridge
£94.06
RRP: £102.30
Inc. VAT £112.88
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Cartridge Type | Original |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ML-2950ND, 2955ND, 2955DW / SCX-4728FD, 4729FD, 4729FW, 4726FN, 4705ND / SCX-4701ND |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 5000 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | SV003A |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 290 mm |
| Depth | 355 mm |
| Height | 104 mm |
| Package width | 355 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 104 mm |
| Package weight | 1.57 kg |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 191628434657 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.\n\nPrint high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.