Product Details
General Information
| Form | In Ear Headphones |
| Product type | Headset |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | White |
| Market segment | Consumer |
| Control type | Buttons |
| Cable length | 1.2 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 5 - 24000 Hz |
| Impedance | 16 O |
| Driver unit | 9 mm |
| Driver type | Dynamic |
| Microphone type | In-line |
| Weight | 3 g |
| Package width | 147 mm |
| Package depth | 53 mm |
| Package height | 30 mm |
| AC adapter included | No |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| USB Type-C charging port | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| Package weight | 60 kg |
Product Information
| Brand | Sony |
| Type | Headsets & Microphones |
Description
Clear sound, discreet style for your smartphone
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.