‹ Prev
Next ›
StarTech.com 2-Port Dual 4K 60Hz DisplayPort MST Hub 1ft (30cm) Built-in Cable
Non-Returnable
- Dual-Monitor DisplayPort 1.4 MST Hub
- Add two extended or mirrored displays to a Windows computer
- Dual 5K 60Hz supported on Windows PC with discrete GPUs
- 1ft (30cm) built-in cable provides extended reach and reduced port strain
- StockCode: 8ST10381215
£48.62
Inc. VAT £58.34
Product Details
General Information
| Form | DisplayPort Cable |
| Dimensions (WxDxH) | 105x43x14mm |
| Cable Length | 300mm |
| Colour | Black |
| Connection | DisplayPort to 2 x Displayport |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Weight | 53g |
| Warranty | 3 Year Warranty |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | Cables |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.