70% Off
‹ Prev
Next ›
Teknik Office Hampstead Park Circular Coffee Table with Glass Top and Black Metal Frame - 5414970
Ships 2-3 Business Days
- Circular coffee table with glass top andblack metal frame
- Simple and sleek designSimple and sleek designSimple and sleek design
- Safety-tempered glass top provides aspacious top surface
- Durable black metal frame providesstability
- Finished on all sides for versatileplacement
£189.96
RRP: £623.28
Inc. VAT £227.96
Product Details
General Information
| Colour | Glass |
| Material | Metal/Glass |
| Dimensions (WxDxH) | 914x419mm |
| Country of Origin | Taiwan |
| Manufacturer | Teknik |
| Height | 419mm |
| Leg Type | 4 Leg |
| Shape | Circular Table |
| Size | 914mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Top Material | Glass |
| Weight | 14.1kg |
Product Information
| Brand | Hampstead Park |
| Type | Reception Table |
Description
The Teknik Office Hampstead Park Coffee Table is our minimalist design option for any living or work space area. This durable yet sleek looking coffee table has ample room for your display items and favourite coffee mug! The circular top is made with safety-tempered glass and durable black metal frame for increased stability. The sturdy powder-coated black metal with additional lower frame coupled with the glass top ensure it's an ideal match for all rooms and colour schemes. It also has the added benefit of being finished on all sides for versatile placement within your home or office.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.