Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Dimensions | 272.5x147.2x49.2mm |
| Data Rates | Up to 5400Mbps |
| Dual Band | 2.4GHz / 5GHz |
| External Antennas | 6 |
| Manufacturer | TP-Link |
| Number of Ports | 1x Gigabit WAN Port, 4 x Gigabit LAN Ports, 1x USB 3.0 Port |
| Protocol | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz/IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Wired/Wireless | Wireless/Ethernet |
Product Information
| Brand | TP-Link |
| Type | Bridges & Routers |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.