Product Details
General Information
| Colour | Orange |
| Material | Steel |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 550x450x1240mm |
| Maximum Load | 200kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 12kg |
| Wheel Diameter | 250/100mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tyre Type | Rubber/Plastic |
| Toe Plate | 350x150mm |
Product Information
| Brand | GPC |
| Type | Trucks |
Description
Converts From a Sack Truck to a Platform Truck in Seconds
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.