Product Details
General Information
| Colour | Yellow/Black |
| Material | Steel |
| Dimensions | 550x495x1315mm |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 14kg |
| Wheel Diameter | 250mm |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tyre Type | Rubber |
| Toe Plate | 510x190mm |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Trucks |
Description
Designed for moving electrical goods. Fitted with plastic tube protectors to protect your load from damage
Fitted With 250mm Pneumatic Wheels
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.