7% Off
‹ Prev
Next ›
Xerox Black High Capacity Toner Cartridge 45k pages for VLB605/VLB615 VLB600/VLB610 - 106R03944
- Works with Original
- Xerox
- Laser Printer: B610 - B615 - B600 - B605
- Xerox
- SPECIFICATION: Genuine Xerox Part: 106R03944 ; Page Yield: 46700 Pages.
- RELIABLE: Compatible toners may risk breakdown, poor colours and reduced page yields. Print with Genuine Xerox Toners for spot-on results, vibrant colours and sharp edges.
- OPTIMAL: Original Xerox cartridges made by Xerox for Xerox® VersaLink® B600/B610 Printer?/?B605/B615 Multifunction Printer printers and work straight out of the box. Your printer reads the chip, you press 'Start' and it starts working.
- HIGH PERFORMANCE: Xerox Genuine cartridges are made for Xerox printers to work at their best. Independent testing proved Genuine Xerox Supplies to be more reliable and deliver up to 27% higher page yields than non-genuine alternatives.
- STATE OF THE ART: Made in factories conforming to some of the most stringent international health, safety and sustainability standards.
£448.29
RRP: £482.34
Inc. VAT £537.95
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Xerox VersaLink B600/B610 Printer Xerox VersaLink B605/B615 Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 46700 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Country of origin | Vietnam |
| Package width | 126 mm |
| Package depth | 126 mm |
| Package height | 336 mm |
| Package weight | 1.13 kg |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 126 x 336 mm (4.96 x 4.96 x 13.2") |
| Package weight (imperial) | 1.13 kg (2.49 lbs) |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Xerox Genuine Xerox® VersaLink® B600/B610 Printer?/?B605/B615 Multifunction Printer Black Extra High capacity Toner Cartridge (46700 Pages) - 106R03944 is specially formulated and tested to provide the best image quality and most reliable printing you can count on page after page. Xerox Genuine Supplies and Xerox equipment are made for each other. Accept no imitations. Compatible toners may risk breakdown of Xerox printers and result in poor print quality and weak colours. With over 75 years' experience, Genuine Xerox Supplies are something you can rely on.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.