Product Details
General Information
| Colour | None |
| Brand compatibility | Xerox |
| Compatibility | Xerox B225 Multifunction Printer Xerox B230 Printer Xerox B235 Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Width | 235 mm |
| Depth | 380 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 862 g |
| Package width | 121.9 mm |
| Package depth | 381 mm |
| Package height | 236.2 mm |
| Package weight | 780 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Package dimensions (W x D x H) | 121.9 x 381 x 236.2 mm (4.8 x 15 x 9.3") |
| Package weight (imperial) | 0.776 kg (1.71 lbs) |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Drum |
Description
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.