Product Details
General Information
| Compatible Or Original | Original |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Compatibility | Xerox VersaLink C8000 Colour Printer Xerox VersaLink C8000W Colour Printer Xerox VersaLink C9000 Colour Printer |
| OEM code | 101R00602 |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Package width | 119.9 mm |
| Package depth | 557 mm |
| Package height | 162.1 mm |
| Package weight | 1.12 kg |
| Print technology | LED printing |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Package dimensions (W x D x H) | 119.9 x 557 x 162.1 mm (4.72 x 21.9 x 6.38") |
| Package weight (imperial) | 1.12 kg (2.46 lbs) |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Xerox offers these supplies developed specifically to keep your Xerox equipment operating at peak performance.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.