‹ Prev
Next ›
Xerox Everyday Replacement Toner Cart High Yield Black For Lexmark 60F2X00 006R04465
Non-Returnable
- Works with Compatible
- Lexmark
- Laser Printer: MX510de - MX511dhe - MX611de - MX511dte - MX611dhe - MX511de
- Lexmark
- MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60' compared to originals
- QUALITY YOU CAN COUNT ON: Page after page of vibrant, true-to-life colours, deep blacks, and crisp fine-line detail
- UNMATCHED COMPATIBILITY: A broad portfolio covering HP, Brother and several other major brands and popular models
- LIFETIME PROTECTION: We've got you covered with a free replacement cartridge in the unlikely event of an issue
- HASSLE-FREE RECYCLING: Environmentally responsible cartridge recycling through our free Green World AllianceĀ® supplies take-back program
£199.43
Inc. VAT £239.32
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Compatible |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Lexmark |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Lexmark MX511|Lexmark MX610|Lexmark MX510|Lexmark MX611 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 20000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| OEM code | 60F2X00/60F2X0E/60F0XA0 |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 165 mm |
| Depth | 350 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 1.18 kg |
| Package width | 165 mm |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 1.34 kg |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Everyday Toner by Xerox will save you 50-60' compared to originals and deliver the performance, quality and reliability you expect from Xerox with a lifetime worry-free warranty. Now, that's priceless.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.