7% Off
‹ Prev
Next ›
Xerox Transfer Roller (200,000 Pages) for Xerox VersaLink C7000
- Capacity: 200000 Pages
- Compatible with: Xerox VersaLink C7000 Color Printer?/?C7000 Series Color Multifunction Printers?/?C7100 Series Color Multifunction Printers
- StockCode: XE115R00126
£102.05
RRP: £109.80
Inc. VAT £122.46
Product Details
General Information
| Compatible Or Original | Original |
| Type | Roller |
| Brand compatibility | Xerox |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer Xerox VersaLink C7000 Series Colour Multifunction Printers Xerox VersaLink C7100 Series Colour Multifunction Printers |
| Country of origin | Netherlands, Japan |
| Width | 105 mm |
| Depth | 430 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 666.7 g |
| Package width | 103.9 mm |
| Package depth | 431.8 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 670 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Package dimensions (W x D x H) | 103.9 x 431.8 x 95 mm (4.09 x 17 x 3.74") |
| Package weight (imperial) | 0.667 kg (1.47 lbs) |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Part |
Description
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.