‹ Prev
Next ›
Dynamic Air Back-to-Back Desk Divider Screen W1800 x D800mm Black Fabric - HA03075
Non-Returnable
- Air back-to-back desk divider screen
- 1800 wide
- 800 high
- Acoustic qualities absorb ambient sound
- Provides privacy
- Develops personal zone at desk environment
- Attractive black fabric weave
- Easy to fit
- Full fabric upholstery
- Pinnable surface
Select Product Options
Width: 1800
Colour: Black
£456.16
Inc. VAT £547.39
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Fabric |
| Country of Origin | China |
| Depth | 20mm |
| For Use With | Air Back to Back Desks |
| Frame Colour | Frameless |
| Height | 800mm |
| Manufacturer | Dynamic |
| Screen Colour | Black |
| Size | 1800mm |
| Style | Straight Top |
| Warranty | 10 Year Frame/3 Year Fabric Warranty |
| Width | 1800mm |
| Weight | 6.5kg |
Product Information
| Brand | Dynamic |
| Type | Desk Screen |
Description
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
From the Manufacturer
For use with Air Back-to-Back Desk Only
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
*Please note the screen is fixed to the Air back-to-back desk frame
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.