8% Off
‹ Prev
Next ›
HP 135X Black High Yield Toner 2.4K pages for HP LaserJet M209 and M234 series - W1350X
- Works with Original
- HP
- LaserJet: MFP M234dwe - MFP M234sdne - MFP M234sdwe - MFP M234DW - MFP M234SDN - MFP M234SDW - SFP M209DW - SFP M209dwe
- Laser Printer: LaserJet M234sdw - LaserJet M234sdn - LaserJet M234dw - LaserJet M234sdne - LaserJet M234sdwe - LaserJet M209dw - LaserJet M209dwe - LaserJet M234dwe
- HP
- Original HP 135X High Yield Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 135 toner cartridges work with: HP LaserJet M207-M212, M209, M232-M237, M234
- 1 Black (~2,400 pages)
- Original HP black-and-white printer toner cartridges tested produced, on average, 11% more usable pages than non-HP cartridges.*
- Reliable printing you can trust
- Choose Original HP LaserJet Toner cartridges that are designed to work with your HP printer and for security with tamper-resistant chips.[1]
- Depend on Original HP 135X High Yield Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
£71.91
RRP: £78.19
Inc. VAT £86.30
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HP 135 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2400 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Total amount of recycled materials used for making | 19% |
| Country of origin | Japan |
| Width | 364 mm |
| Depth | 109 mm |
| Height | 136 mm |
| Weight | 530 g |
| Package width | 364 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 136 mm |
| Package weight | 790 g |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 147 pc(s) |
| Pallet gross weight | 191 kg |
| Pallet weight (EU) | 137 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 194850587276 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1122 x 938 x 1244 mm |
| Stacking number for pallet | 32 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1122.7 x 937.3 x 1244.6 mm (44.2 x 36.9 x 49") |
| Pallet weight (imperial) | 243.9 kg (537.8 lbs) |
| Pallet size (EU) | 1183 x 775 x 1139 mm |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Choose Original HP LaserJet Toner cartridges that are designed to work with your HP printer and for security with tamper-resistant chips.[1]\nOriginal HP Toner cartridges with JetIntelligence deliver sharp black text with HP EcoSmart toner,[2] plus high-yield options,[3] innovative anti-fraud technology and cartridge chip security.[1] Reduce waste by recycling with Original HP cartridges.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.